Реклама

Блог / Новости RSS 2.0

Бавовна, хлопок, котон та cotton. Бавовна - волокно рослинного походження, що отримується з коробочок бавовнику - рослин роду Gossypium, що в перекладі з латині означає «дерево, що дає бавовну»

Бавовна - волокно рослинного походження, що отримується з коробочок бавовнику - рослин роду Gossypium, що в перекладі з латині означає «дерево, що дає бавовну»

Цікаві факти про бавовну

Англійське «котон» пішло від арабського «Каттан», що означало бавовна, а російське «хлопок» походить від слова «пластівці».

Бавовник виник приблизно сто мільйонів років тому в сімействі мальвових. Зараз на планеті існує тридцять два диких і п'ять культурних видів бавовнику, об'єднаних в шість секцій і два підроди згідно їх місцем проживання, особливості життя та зовнішнього вигляду. Культурні види поділяються ще на дев'ятнадцять підвидів, в кожному з яких сотні однорічних і багаторічних, деревовидних, чагарникових і трав'янистих сортів.

Бавовна - це одно-або багаторічні трави (рідше дерева, що досягають висоти до 7 метрів) з великими листками, білими, жовтими або рожевими квітами. Плоди бавовнику по дозріванню розкриваються на 2-5 сегментів і являють насіння, оповиті найтоншими волокнами довжиною від 15 до 55 мм, зазвичай білого кольору. Чим волокна довші і тонші, тим вони цінніші.

Між десятим і дванадцятим тижнем після посіву насіння, з'являються перші квіти білого або жовтого відтінків. За дозріванню квітки поміняють своє забарвлення на рожеве і фіолетове (красу квіток бавовни оцінили ще стародавні китайці - у VIII столітті вони вирощували бавовну як декоративну рослину). Майже відразу ж після цього рослина починає упускати капсули, які набухають до розміру курячого яйця. Дозрівання бавовни відбувається на 5-7 тижні після цвітіння.

Після збору бавовну поміщають на сонце для висихання - це необхідно для відділення волокон від насіння. Стадія збору бавовни вимагає істотних трудовитрат; втім, в найбільш розвинених країнах збір відбувається з використанням спеціальних механічних пристроїв. На хлопкоперерабативающіх підприємствах (як правило, вони досить віддалені від плантацій) сировину розбивають і вичісують до появи тонкої стрічки, в якій всі волокна розташовуються паралельно.


Українська  Русский  English 
(пусто)
 

Популярное
© GRAFFITI STREETAll Rights Reserved.