Реклама

Блог / Новини RSS 2.0

Звертаємо Вашу увагу, що магазин йде в невелику відпустку з 06.07 по 12.07. Відправка замовлень протягом відпустки здійснюватися не буде. Замовлення на сайті прийматися будуть цілодобово, як і було раніше, але їх обробка та відправка відбудеться після 14.07.2015 (протягом тижня і після).

Звертаємо Вашу увагу, що магазин йде в невелику відпустку з 06.07 по 12.07.

Відправка замовлень протягом відпустки здійснюватися не буде. Замовлення на сайті прийматися будуть цілодобово, як і було раніше, але їх обробка та відправка відбудеться після 14.07.2015 (протягом тижня і після).

Загальні відомості про кераміку

Кераміка є одним з найдавніших матеріалів, що використовуються для виготовлення посуду та інших виробів. Вона володіє рядом позитивних властивостей: міцність, термостійкість, екологічна та хімічна безпека, вироби з неї володіють високим естетичним потенціалом, це і визначає її широке використання.


Кераміка - це вироби з глини (або глинистих речовин) з мінеральними добавками або без них, отримані шляхом формування і подальшого випалення. Для поліпшення споживчих естетичних властивостей кераміку покривають глазур'ю.


Матеріали, що використовуються у виробництві кераміки, прийнято поділяти на пластичні матеріали: глини (полімінеральні гірські породи, що складаються з каолінітів, соди, окислів кремнію, польового шпату, заліза та ін.); каолін (мономінеральна порода, що складається з каолініту); матеріали, що знижують усадку при сушінні та випалюванні: кварцовий пісок, глинозем, бій порцеляни й фаянсу, шамот; плавні - знижують температуру спікання і створюють склоподібну фазу (польовий шпат і пегматит); матеріали для глазурі.


В якості факторів, що формують споживчі властивості і якість керамічних побутових товарів, виділяють ті ж, що і для скловиробів: вид кераміки, спосіб формування та вид декорування.


Залежно від будови розрізняють тонку кераміку (черепок склоподібний або дрібнозернистий) і грубу (черепок крупнозернистий). Основними видами тонкої кераміки є: фарфор, напівпорцеляна, фаянс, майоліка, а грубої - гончарна кераміка.


Фарфор - має щільний спечений черепок білого кольору (іноді з блакитним відтінком) з низьким водопоглинанням (до 0,2%), при ударі видає високий мелодійний звук, у тонких шарах може просвічувати. З причини парного випалу виробів край або основа виробу не покрита глазур'ю.


Розрізняють твердий і м'який фарфор. Твердий фарфор використовують для виробництва столового і чайно-кавового посуду повсякденного використання. М'який фарфор може бути: бісквітний (покриття глазур'ю, використовується для вироблення художньо-декоративних виробів), кістяне (до складу вводиться кісткове борошно, за зовнішніми ознаками нагадує білий мармур, характеризується високою білизною та прозорістю, використовується для виробництва чайно-кавового посуду святкового асортименту ), полевошпатовий ("тонкостінний", за властивостями і призначенням схожий з кістяним, але його білому кольору притаманний блакитний відтінок); низькотемпературний ("фріттовий" - термостійкий, механічно міцний, зазвичай його покривають кольоровою глазур'ю, за кордоном один з основних видів кераміки для виробництва повсякденного посуду).


Сировиною для виробництва порцеляни служать каолін, пісок, польовий шпат та інші добавки.


Напівпорцеляна за властивостями займає проміжне положення між порцеляною і фаянсом, черепок його білий, водопоглинання - 3 ~ 5%, використовується у виробництві посуду господарського призначення.

Фаянс має білий черепок з жовтуватим відтінком, пористість черепка - 9-12%. Зважаючи на високий відсоток пористості вироби з фаянсу повністю покриваються безбарвною глазур'ю. Глазур має невисоку термостійкість, тому даний вид кераміки знаходить застосування у виробництві столового посуду повсякденного використання. Виробляють його з глин з додаванням крейди і кварцового піску.


Майоліка має пористий черепок (водопоглинання близько 15%), вироби мають гладку поверхню, високий блиск, малу товщину стінок (що визначено способом формування - литтям), покривають їх кольоровою глазур'ю, вони можуть мати декоративні рельєфні прикраси. Для виробництва майоліки застосовують білі глини (фаянсова майоліка) або червоні глини (гончарна майоліка), плавні, крейда, кварцовий пісок.


Гончарна кераміка - черепок має червоно-коричневий колір (використовуються червоні глини), велику пористість (водопоглинання до 18%). Вироби можуть покриватися безбарвними глазурями, розписуються кольоровими глиняними фарбами - ангобами. Асортимент представлений кухонним та господарським посудом (горщики для печені, глечики для молока) і декоративними виробами.


Процес виробництва керамічних побутових товарів у спрощеному вигляді можна представити наступними етапами: підготовка сировинних матеріалів; отримання керамічної маси; формування виробів; сушка і правка; випал; глазурування; декорування.


Основними способами формування керамічних виробів є: метод пластичного формування; лиття, напівсухе пресування.


При формуванні виробів пластичним способом використовують керамічну масу вологістю 22-24%, формування проводиться на верстатах-автоматах або напівавтоматах. При цьому способі керамічну масу розміщують на дно форми і розгортають шаблоном, в проміжку між формою і шаблоном утворюється виріб. Використовують даний спосіб при отриманні виробів з твердого фарфору, фаянсу, гончарної кераміки.


Спосіб лиття передбачає застосування керамічної маси (шлікера) вологістю 32-36% (сметаноподібна консистенція), яка заливається в пористі гіпсові або полівінілхлоридні форми. Використовують даний спосіб для вироблення виробів з м'якого фарфору (крім фріттового), твердої порцеляни (вироби складної форми), майоліки.


Для плоских виробів нескладної форми використовують спосіб напівсухого пресування. Керамічна маса при цьому має залишкову вологість 2-3%, пресування проводять в металевих формах. Застосовують даний спосіб при виробленні виробів з фаянсу, напівпорцеляни, низькотемпературного фарфору. Перевагами даного способу є збільшення швидкості вироблення і скорочення витрат енергоносіїв (виключаються процеси сушіння та правки), але використовують його для обмеженого числа видів виробів: тарілки дрібні, блюдця і т. п.


Остаточно кераміка утворюється в процесі випалу. При декоруванні керамічних побутових товарів застосовується ряд способів: живопис, прикраси у вигляді смуг, трафарет, шовкографія, деколь. До специфічних видів декорування керамічних побутових товарів можна віднести наступні:

• криті - покриття поверхні виробу фарбами (розрізняють суцільне; часткове; з прочищенням; з прочищенням і домальовуванням; спадний і висхідний) за допомогою аерографа, трафарету, спеціальних шаблонів;
• штамп - невеликий одноколірний поверхневий малюнок, що наноситься фарбами і препаратами золота за допомогою гумових штампів або стрічок; зазвичай його застосовують у поєднанні з іншими видами прикрас;
• друк - контурний малюнок, утворений крапками, рисками, штрихами (фарба з друку переноситься на виріб, або спочатку на цигарковий папір, а потім на виріб); малюнки одноколірні, можуть бути надглазурними і підглазурними, доповнюватися живописом (з домальовуванням), трафаретом;


• фото по кераміці - застосовується для декоративних (подарункових) виробів;


• прикраси декоративною глазур'ю: кольоровими, кристалічними, матовими, мереживними, люстровими, кракле;


• рельєфно-вирізні прикраси: ажурний борт, вирізний край, рельєфний борт (та їх комбінації); декоративні рельєфи;


• додаткові прикраси фарбами і препаратом золота: промазка - суцільне покриття елемента виробу; пестрення - часткова замальовка (мазок), що підкреслює окремі елементи виробу.


Всі малюнки за характером розташування на виробі підрозділяються на бортові; суцільні; букетом; розкидний з великим букетом; медальйон (малюнок, що знаходиться в обрамленні у вигляді кола, овалу, багатокутника); арабеска (вузький бортовий орнаментальний малюнок).

Прикраси бувають надглазурними і підглазурними. Більшість видів поверхневих плівкових прикрас підлягають випалу.

Що потрібно знати про футболку

firstnПерша офіційна згадка про футболки датується 1913 роком. Як багато класичних чоловічих речей, футболки походять від військового обмундирування. Їх видавали морякам на підводних човнах: вдягати під комбінезони замість сорочок, щоб не було жарко і не чіплятися рукавами.

 

У Другу світову війну футболками обзавелися морські піхотинці армії США, а під кінець війни і звичайні військові. Коли війна скінчилася, ветерани забрали футболки на громадянку. Футболки стали майже уніформою робочого люду - механіків, будівельників, вантажників та інших трудяг. І все ж здебільшого це було спіднє - футболки надягали під сорочку або під час фізичної праці, або занять спортом.

 

Зрозуміло, у справі популяризації футболок не обійшлося без Голлівуду. Першою важливою появою футболки на екранах вважається фільм «Трамвай "Бажання"» 1951 з Марлоном Брандо, побачивши біцепси якого зітхали глядачки різного віку. Ще три роки потому репутацію футболок закріпить фільм «Дикун» все з тим же Марлоном Брандо, а в 1955-му - «Бунтар без причини» з Джеймсом Діном. Всі вони з'являлися в досить щільно сидячих світлих футболках, зрозуміло, однотонних і без принтів.

 

У 50-х роках з'являються перші рекламні футболки з написами, і до кінця десятиліття футболки одночасно «розквітають» як маркетинговий механізм, але майже вмирають як одяг джентльмена. Велика частина футболок стає безформними мішками з рекламою компаній або з іронічними написами. Як не дивно, ці втрачені роки рятують хіпі з їх tie-dye футболками: майку зав'язували вузлом і вмочували в різні яскраві фарби, на виході виходили дивовижні психоделічні візерунки. А в 1977 році з'являється футболка I (серце) NY - мабуть, найвідоміша на світі.

 

У 90-х і 2000-х футболка стає абсолютно повсякденним одягом, в ній ходять завжди і скрізь. Ціни простягаються від безкоштовних рекламних до дизайнерських за сотні доларів.

 

У 2012-2013 році на хвилі моди вкрай популярними стають футболки з кишенею. І, на щастя, пропорції знову наближаються до того, що було в 50-і роки.

 

Футболка, як і шорти, повсякденна річ. Тому потрібно розуміти, що футболка доречна далеко не у всякій ситуації. І хоча зараз, особливо у творчих колах, серед програмістів чи журналістів, загалом, людей, які не страждають зайвою прихильністю до корпоративної культури, вважається нормальним ходити у футболці навіть на роботу, рекомендуємо цього остерігатися. Принаймні, якщо ви надягнете на роботу поло або сорочку з коротким рукавом, то точно будете виглядати солідніше будь-якого колеги в футболці.

 

Самий елегантний і безпрограшний варіант - безумовно, однотонна біла, синя або сіра футболка. Втім, це зовсім не означає, що варто себе обмежувати в кольорах - смугасті чи яскраві футболки теж можуть виграшно виглядати. Головне - пам'ятати, що не всі кольори підходять до кожної особи. Скажімо, якщо у вас бліда шкіра, то жовта футболка може додати вам нездоровий вигляд. А людям з яскравим рожевим обличчям варто з обережністю поставитися до бездоганно білих футболок. Топ під піджаком - поєднання неортодоксальне, але зараз цілком доречне.

 

Чим простіша річ, тим більше на себе звертає увагу матеріал і посадка. Хочете виглядати дійсно добре - вибирайте приємні на дотик футболки з хорошої тканини, і ні в якому разі не синтетичні - вони не тільки погано виглядають, але в них ще й дуже жарко. Намагайтеся, щоб футболка не бовталася, а досить щільно сиділа. Але обтягувати всі м'язи зовсім не обов'язково. До речі, V-подібний виріз підкреслює атлетичну фігуру і візуально робить плечі ширше (створює приблизно той же візуальний ефект, що і виріз піджака), але потрібно не переборщити з його глибиною - якщо у виріз вже лізе волосся з грудей, то розріз явно занадто великий.

Бавовна - волокно рослинного походження, що отримується з коробочок бавовнику - рослин роду Gossypium, що в перекладі з латині означає «дерево, що дає бавовну»

Цікаві факти про бавовну

Англійське «котон» пішло від арабського «Каттан», що означало бавовна, а російське «хлопок» походить від слова «пластівці».

Бавовник виник приблизно сто мільйонів років тому в сімействі мальвових. Зараз на планеті існує тридцять два диких і п'ять культурних видів бавовнику, об'єднаних в шість секцій і два підроди згідно їх місцем проживання, особливості життя та зовнішнього вигляду. Культурні види поділяються ще на дев'ятнадцять підвидів, в кожному з яких сотні однорічних і багаторічних, деревовидних, чагарникових і трав'янистих сортів.

Бавовна - це одно-або багаторічні трави (рідше дерева, що досягають висоти до 7 метрів) з великими листками, білими, жовтими або рожевими квітами. Плоди бавовнику по дозріванню розкриваються на 2-5 сегментів і являють насіння, оповиті найтоншими волокнами довжиною від 15 до 55 мм, зазвичай білого кольору. Чим волокна довші і тонші, тим вони цінніші.

Між десятим і дванадцятим тижнем після посіву насіння, з'являються перші квіти білого або жовтого відтінків. За дозріванню квітки поміняють своє забарвлення на рожеве і фіолетове (красу квіток бавовни оцінили ще стародавні китайці - у VIII столітті вони вирощували бавовну як декоративну рослину). Майже відразу ж після цього рослина починає упускати капсули, які набухають до розміру курячого яйця. Дозрівання бавовни відбувається на 5-7 тижні після цвітіння.

Після збору бавовну поміщають на сонце для висихання - це необхідно для відділення волокон від насіння. Стадія збору бавовни вимагає істотних трудовитрат; втім, в найбільш розвинених країнах збір відбувається з використанням спеціальних механічних пристроїв. На хлопкоперерабативающіх підприємствах (як правило, вони досить віддалені від плантацій) сировину розбивають і вичісують до появи тонкої стрічки, в якій всі волокна розташовуються паралельно.

Українська  Русский  English 
(порожньо)
 

Популярне
© GRAFFITI STREETAll Rights Reserved.